ceturtdiena, 2017. gada 5. oktobris

Par projektu "Skolēna digitālais IQ"

"Skolēna digitālais IQ" ir tiešsaistes mācību programma skolēniem vecumā no 14 līdz 18 gadiem digitālo zināšanu un prasmju apgūšanai, kas mūsdienu jauniešiem ir būtiskas gan mācību procesā, gan uzsākot studijas un meklējot pirmo praksi vai darbuProgrammā iekļauti 5 kursi: 


RADI! rosina jauniešus kļūt par kvalitatīva satura radītājiem un piedāvā idejas, piemēram, kā veidot blogus un infografikas, kā uzņemt un apstrādāt foto un video.

SAZINIES! aicina aizdomāties par saziņas drošību, savu digitālo identitāti un atstāto digitālo pēdu interneta dzīlēs.

STRĀDĀ! iepazīstina ar aktuālo tiešsaistes dokumentu veidošanu, informācijas glabāšanu mākonī, kā arī dažādiem knifiem MS Word un MS Excel lietošanā, un kvalitatīvas prezentācijas izveidē.

DOMĀ! mudina izmantot lietotnes un tehnoloģiju iespējas ne tikai izklaidei, bet arī mācību procesa un ikdienas dzīves atvieglošanai, kā arī trenēt spēju atpazīt viltus ziņas un slēptās reklāmas, tāpat sniedz noderīgus padomus informācijas meklēšanai.

IESAISTIES! paplašina redzeslauku par digitālajā vidē pieejamajiem līdzdalības un demokrātijas rīkiem, kas sniedz iespēju izteikt savu viedokli un ietekmēt lēmumu pieņemšanu.
Reģistrēties mācībām www.skolanakotnei.lv
Jauniešiem, kas būs veiksmīgi izgājuši visus mācību kursus, būs iespēja piedalīties balvu izlozē un laimēt Samsung Galaxy S8 viedtālruniGear VR brilles ar kontrolieri un Level U Flex austiņas

sestdiena, 2017. gada 2. septembris

Pirmo reizi Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja ietekmēt zinātnieku darba virzienus

Latvijā īstenotajai pētniecībai ir nozīmīga loma Eiropas kopējo lielo izaicinājumu risināšanā. Veselība, demogrāfija un labklājība, pārtikas drošība, ilgtspējīga lauksaimniecība un mežsaimniecība, droša, tīra un izmaksu efektīva enerģija, resursu efektivitāte un izejmateriāli - tās ir tikai dažas no tēmām, kuras ir svarīgas ikvienam no mums. Tieši tāpēc ikviens aicināts piedalīties Latvijas sabiedrībai nozīmīgā aptaujā par Latvijas prioritāriem zinātnes virzieniem 2018. – 2021. gadam. Anketas aizpildīšana prasīs aptuveni 10 minūtes, un iegūtie dati tiks publicēti kopsavilkuma formā, aptaujas dalībniekiem ļaujot palikt anonīmiem.
Aptauja ir izstrādāta ciešā sadarbībā pētniekiem Dr. Mārtiņu Kaprānu un Dr. Ivaru Austeru.
Aptauja par Latvijas zinātnes prioritātēm 2018. – 2021. gadam (Aptauja noslēgsies šā gada 15. septembrī)

Diagnosticējošie darbi un centralizētie eksāmeni dabaszinātņu mācību priekšmetos 2017./2018.mācību gadā

Iepriekšējos divos mācību gados atbilstoši Izglītības attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam plānotajam dabaszinātņu mācību priekšmetos notika diagnosticējošie darbi un piloteksāmeni. Rezultāti ir apkopoti VISC vietnes sadaļā "Vispārējā izglītība. Pārbaudes darbi. Metodiskie materiāli". 
Lai uzsvērtu eksperimentālo un pētniecisko prasmju nozīmi mācību priekšmetu apguvē un lai iesaistītu pēc iespējas lielāku skaitu skolēnu laboratorijas darbu izstrādē, 2017./2018.mācību gadā VISC turpinās piedāvāt skolām diagnosticējošos laboratorijas darbus 11.klasē fizikā un ķīmijā. To norise paredzēta vienlaicīgi 2018.gada 10.aprīlī. Izglītības iestādes varēs ļaut skolēniem izvēlēties, kura diagnosticējošā darba norisē viņi vēlas piedalīties. Diagnosticējošos darbus matemātikā 8.klasei, dabaszinātnēs 9.klasei, fizikā un ķīmijā 10.klasē VISC šogad vairs neveidos.
Ievērojot skolotāju metodiskajās apvienībās izteiktos priekšlikumus un piloteksāmena rezultātus, sākot ar 2017./2018. mācību gadu veiktas izmaiņas centralizētā eksāmena fizikā, ķīmijā un bioloģijā darba uzbūvē - atcelta skolās izstrādāto laboratorijas darbu (eksāmena 4.daļa) iesniegšana centralizētajā eksāmenā fizikā, ķīmijā un bioloģijā. Eksāmenā netiek mainīts maksimālais iegūstamo punktu skaits. Eksāmenā daļa uzdevumu, tāpat kā līdz šim, pārbaudīs eksperimentālo un pētniecisko zināšanu lietojumu. Skolēnam rakstiski (alternatīvs eksperimentālajam darbam) būs jādemonstrē zināšanu lietojums: problēmas saskatīšanā un eksperimenta gaitas plānošanā, darba piederumu izvēlē, novērojumu un mērījumu veikšanā, eksperimenta datu reģistrēšanā ar nepieciešamo precizitāti un eksperimenta datu izskaidrošanā un novērtēšanā. Diagnosticējošo darbu un eksāmenu programmas tiks publicētas VISC interneta vietnē 2018.gada janvārī.

otrdiena, 2017. gada 7. februāris

Konkurss skolēniem

Konkursa uzdevums:
  • Izvēlieties skolēnu vecumposmam atbilstošo konkursa materiālu - 1.4.klase, 5.-6.klase, 7.-9.klase, 10.-12.klase.
  • Konkursa norisi varat plānot stundas/u ietvaros, nodrošinot skolēniem pieeju internetam, vai piedāvājot to veikt kā mājas uzdevumu. Laiks, ko skolēni pavada uzdevuma veikšanai, nav būtisks, svarīgi to veikt pilnībā.
  • Skolēni meklē minētajās mājas lapās prasīto informāciju un atbildes ieraksta vārdu rāmjos. No vārdu rāmjos iekrāsotajiem un ar ciparu apzīmētajiem burtiem tiek veidota konkursa atbilde. Konkursa atbildes rāmī ir norādīts katra burta cipars, ko pareizi ievērojot, skolēni  izveido konkursa atbildi.
  • Ieej ej.uz/DIDkonkursam un ieraksti atbildi.
  • Konkursa norises laiks līdz 28. februārim. Uzvarētāji tiks noteikti loterijas kārtībā, izlozējot no visiem pareizo atbilžu iesūtītājiem 10 laimīgos, kuri saņems balvas no Drossinternets.lv.